Inwestowanie w mieszkania pod wynajem w Paryżu

Rynek nieruchomości we Francji jest znacznie regionalnie zróżnicowany. W 2011 roku w całym kraju zanotowano wzrost cen nieruchomości mieszkalnych o 4,3 %.

W Paryżu ceny mieszkań wzrosły nawet o 14,8 %. Średnia cena za metr kwadratowy w Paryżu wynosi 8.259 EUR. Przeciętne roczne dochody z wynajmu nie są zbyt wysokie i osiągają około 3,5 %. Wzrost czynszów nie nadąża za wzrostem cen nieruchomości, co prawdopodobnie wpłynie na obniżenie cen nieruchomości na sprzedaż. Francuskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami przewiduje spadek cen nieruchomości we Francji o 3,5 %.

Charakterystyczne dla tego kraju są inwestycje do tzw. projektów lease-back, które gwarantują inwestorom dochód z tytułu najmu w okresie od 2 do około 10 lat. Gwarantowany dochód z wynajmu utrzymuje się zwykle na poziomie 3 – 5% w skali roku (od ceny zakupu nieruchomości).

Wariant nabycia nieruchomości lease-back z gwarancją dochodu z tytułu najmu, przynosi inwestorom i inne korzyści, jak np. możliwość zwrotu podatku VAT od ceny nabycia nieruchomości, obniżenia kosztów eksploatacji, kompleksowe zarządzanie nieruchomością oraz możliwość własnego użytkowania nieruchomości.

» Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nieruchomości do wynajęcia w miastach i metropoliach.

Podobne artykuły:

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: