Luksusowe nieruchomości w Chorwacji na sprzedaż

Szukasz swojego drugiego domu w Chorwacji? Luksusowa nieruchomość nad morzem, w której spędzisz wolny czas z rodziną lub przyjaciółmi? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą starannie wyselekcjonowanych luksusowych nieruchomości w Chorwacji.

Rellox specjalizuje się w nieruchomościach zagranicznych od 2004 roku. Pomożemy Ci wybrać wymarzony dom z nieruchomości premium w najlepszych lokalizacjach nad Adriatykiem. Do wyboru są luksusowe wille w 1 linii brzegowej, domy gwarantujące całkowitą prywatność lub ekskluzywne apartamenty ze wspaniałym widokiem na morze.

Chorwacja jest historycznie krajem obiecanym dla Polaków i wraz z Hiszpanią jest pierwszym wyborem przy zakupie nieruchomości nad morzem. Oprócz łatwego dojazdu, ceny luksusowych nieruchomości są korzystniejsze niż np. na Lazurowym Wybrzeżu. Oferta topowych nieruchomości spełniających wymagania nawet najbardziej wymagających jest dość bogata.

Wybieraj z oferty chorwackich nieruchomości:

Nie wybrałeś żadnej nieruchomości? Skontaktuj się z nami. Dobierzemy dla Ciebie odpowiednią nieruchomość dostosowaną do Twoich wymagań.

FAQ – Często zadawane pytania

1. Jaka jest procedura zakupu nieruchomości w Chorwacji?

Przy zakupie nieruchomości cały proces reguluje obowiązujące prawo i chorwacki system podatkowy. Do wszelkich aktów prawnych w Chorwacji konieczne jest posiadanie osobistego numeru identyfikacyjnego. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na stronie Jak kupować nieruchomość w Chorwacji.

2. Czy Polacy mogą kupować nieruchomości w Chorwacji?

Tak, mogą. W 2009 roku weszły w życie zmiany w prawie, które pozwalają Polakom jako obywatelom Unii Europejskiej nabywać nieruchomości i praktycznie stawia je na równi z rodzimymi Chorwatami.

3. Jakie jest najlepsze miejsce na zakup nieruchomości w Chorwacj

Chorwacja oferuje niezliczoną ilość wspaniałych miejsc i nie można wybrać tylko jedynego. Zależy to od preferencji każdego inwestora, sposobu użytkowania nieruchomości i innych czynników. Ważną rolę może odegrać klimat, odległość i dostępność transportowa, czy to samochodem, czy drogą lotniczą. Na przykład. w przypadku popularnych wysp należy wziąć pod uwagę transport promów (oczywiście, jeśli wyspa nie jest połączona z lądem mostem). Niektórzy wolą pierwszą linię nad morzem, podczas gdy inni wolą nieco bardziej odległe miejsca w głębi lądu. Wiele miejsc w Chorwacji ma swój niepowtarzalny urok i jest to kwestia wyboru odpowiedniego dla siebie.

4. Czy obecnie opłaca się kupować nieruchomość w Chorwacji?

Ceny nieruchomości na obszarach przybrzeżnych Chorwacji stopniowo rosną. W porównaniu z niektórymi innymi atrakcyjnymi turystycznie krajami pozostaje jednak na stosunkowo akceptowalnym poziomie. Argumentem za nieodkładaniem zakupu jest planowane przyjęcie euro. Chorwacja będzie teraz w kursie ERM 2. W tym czasie rząd chorwacki nie może zdewaluować kuny. Dlatego oczekuje się umocnienia wobec złotego i euro. Na przykład w okresie wymiany waluty słowacka waluta umocniła się o ponad 20% w stosunku do euro w latach 2005-2009. Więcej informacji można znaleźć w artykule Chorwacja przyjmie euro. Ceny wzrosną.

5. W jakiej walucie dokonuje się zakupu nieruchomości w Chorwacji?

Nieruchomości są w większości reklamowane w euro (EUR). Jednak opłata za nieruchomość musi być dokonana w walucie krajowej, czyli w kunach (HRK). Kupujący zobowiązany jest wprowadzić do zapłaty równowartość kwoty w HRK według kursu środowego EUR / HRK Chorwackiego Banku Narodowego w dniu płatności.

Luksusowe nieruchomości w Chorwacji

Co definiuje segment luksusowych nieruchomości

Wymagania dotyczące luksusowych nieruchomości mogą być bardzo indywidualne. Jednocześnie błędem byłoby określanie ich wyłącznie ceną. Nieruchomości w cenie 1 mln euro są często uważane za luksusowe. W niektórych przypadkach jednak odpowiednio dobrana nieruchomość, nawet w połowie wartości, może przynieść swojemu właścicielowi wszystko, czego szuka.

Lokalizacja odgrywa ważną rolę. Dodatkowe opłaty do znanych miejsc, pierwsza linia nad morzem, prywatny dostęp do plaży, widok na morze. Warunkiem jest, aby nieruchomość zapewniała wystarczającą ilość spokoju i prywatności, ale jednocześnie wszystkie niezbędne usługi powinny być dostępne. Oczywiście nie może brakować wysokiego standardu projektu i wyposażenia, a także wysokiej jakości wykonania architektonicznego.

Rozważasz zakup nieruchomości nad Adriatykiem? Zobacz naszą aktualną ofertę luksusowych nieruchomości w Chorwacji lub skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie ofertę nieruchomości szytą na miarę.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: