Nieruchomości golfowe nie tylko dla miłośników tego sportu

Pomysł na budowanie obiektów mieszkalnych w pobliżu pól golfowych pochodzi z USA. Do Europy trafił niedawno i staje się coraz bardziej popularny. Największym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości golfowe znajdujące się w krajach śródziemnomorskich.

Według raportu firmy KPMG, rosnąca popularność nieruchomości tego typu związana jest z powiększającą się liczbą miłośników golfa oraz z wizją atrakcyjnych dochodów płynących z najmu takiego obiektu. Ale nie wszyscy inwestorzy uprawiają ten sport. Kupców przyciąga także atrakcyjna lokalizacja oraz widok na zadbaną okolicę.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę decydując się na kupno takiej nieruchomości?

Najważniejszym faktorem jest jakość pola golfowego. Profesjonalne pole zaprojektowane przez znanego architekta, przyciągnie więcej miłośników tego sportu, a zwłaszcza profesjonalistów. Tym samym wynajęcie obiektu mieszkalnego nie będzie problemem.

Drugim faktorem jest położenie nieruchomości. Ponieważ wzrasta zainteresowanie tym sportem, wiele biur nieruchomości reklamuje swoje nieruchomości jako golfowe, przy czym obiekty te położone są w „rozumnej” odległości od pola. Dodatkowo zdarza się, że właściciel takiego obiektu nie ma możliwości korzystania z pola. Renomowani deweloperzy zazwyczaj jednak oferują nabywcy członkostwo w miejscowym klubie golfowym, z którego może korzystać za darmo lub za zdecydowane mniejszą opłatą.

Trzecim faktorem jest ilość pól golfowych w okolicy. Golfiści zazwyczaj wybierają takie rejony, w których znajduje się kilka różnorodnych pól. Pod tym względem najatrakcyjniejsza jest Andaluzja, gdzie na relatywnie małym obszarze znajduje się ponad 100 bardzo dobrych pól golfowych. Dodatkowym plusem na pewno będzie możliwość uprawiania i innych sportów. Popularne staje się także połączenie golfu z wellness i spa.

Siedem powodów dla których warto kupić nieruchomość w Hiszpanii:

1. Można śmiało wysunąć twierdzenie, że każdy chętnie jeździ do Hiszpanii. W 2012 roku zawitało tu 60 milionów turystów (3% wzrost w porównaniu z 2011 rokiem).

2. Nieruchomości w Hiszpanii cieszą się największym zainteresowaniem wśród Brytyjczyków, a w ostatnich czasach także wśród Rosjan, Holendrów, Belgów, Szwedów oraz innych obywateli krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Najpopularniejsze są obiekty mieszkalne położone nad morzem.

3. W tym roku powinno zostać uchwalone prawo umożliwiające nabycie nieruchomości w Hiszpanii kupcom pochodzącym z krajów spoza UE, którzy zyskają status rezydenta.

4. Hiszpania staje się coraz bardziej dostępna, a to dzięki rozszerzeniu oferty tanich lotów międzynarodowych.

5. Nie musimy nikogo przekonywać, że życie w Hiszpanii jest przyjemne – łagodny klimat, piękne plaże, stosunkowo niskie ceny, dobre drużyny piłkarskie...

6. W ostatnich latach odnotowano znaczny spadek cen nieruchomości. W tym roku są najniższe od 2002 roku. Apartament położony nad morzem można kupić już za 50 tysięcy EUR, s ceny domów i willi zaczynają się już od 100 tysięcy EUR.

7. Oprócz nieruchomości golfowych, Hiszpania ma do zaoferowania i różnorodne nieruchomości położone w kurortach narciarskich. W porównaniu z alpejskimi ośrodkami zimowymi, w Hiszpanii są znacznie niższe ceny, a ich jakość oraz cała infrastruktura są na równie wysokim poziomie.

» Oferta nieruchomości golfowych

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: