Paryż przyciąga inwestujących w nieruchomość

Francuska metropolia Paryż stała się numerem jeden w inwestycjach w nieruchomość. Wyprzedziła Londyn, który dotychczas zwyciężał wśród zainteresowanych nieruchomościami. Wynika to z danych maklerów nieruchomości, którzy badali wielkość inwestycji w poszczególnych stolicach Europy.

Według nich wielkość inwestycji w Paryżu osiągnęła w drugiej połowie 2011 roku 7,9 miliardów eur, tymczasem w pierwszym półroczu to było 3,6 miliardów eur. Londyn wykazał 7,8 miliardów eur tuż na drugim miejscu.

Obecnie w Paryżu zostanie dokonanych 14 procent europejskich inwestycji w nieruchomość. Największy wzrost zanotowały biura nieruchomości w lokalach użytkowych.

Znaczące ożywienie zanotował rynek nieruchomości w Moskwie. Tymczasem, gdy w drugiej połowie roku zainwestowano 2,6 miliardów eur, w pierwszej to było tylko 1,9 miliarda. Moskwa w ten sposób przeskoczyła Berlin i stała się szóstym najczęstszym celem inwestycji w Europie.

Według szacunków wzrost zainteresowania Moskwą na tym jeszcze się nie kończy. Większość inwestycji w nieruchomość obecnie realizują krajowi inwestorzy. Jak tylko ponownie pojawią się inwestorzy zagraniczni, można oczekiwać kolejnego wyraźnego wzrostu.

Podczas, gdy dla Francji i Niemiec ubiegły rok był pod względem inwestycji pomyślny, w gorszej sytuacji była Irlandia, Włochy, Portugalia, Hiszpania i Wielka Brytania.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: