Rynek nieruchomości we Francji przyciąga. A przede wszystkim obcokrajowców

Zakup nieruchomości we Francji przyciąga w ostatnim okresie coraz więcej obcokrajowców. Jedną z docelowych grup są Szwajcarzy, którzy chcą nabyć nieruchomość w Alpach.

Zachętą dla nich jest obecnie przede wszystkim korzystny kurs szwajcarskiego franka w stosunku do euro. Za zakup własnej nieruchomości we Francji w obszarze, jakim jest Chamonix lub Morzine zapłacą w przeliczeniu mniej niż w swoim rodzimym kraju. Korzystna oferta przede wszystkim dla tych, którzy mieszkają niedaleko granic.

Według niektórych agencji nieruchomości niniejszy trend znalazł odzwierciedlenie już w zwiększających się cenach nieruchomości na terenach alpejskich. Według niektórych są one nawet wyższe niż przed czteroma laty, kiedy rynek nieruchomości osiągnął swój szczyt.

Zainteresowanie nie dotyczy tylko nieruchomości w ośrodkach alpejskich. Według szacunków na zainteresowanie zagranicznych inwestorów ma wpływ także wspaniały wizerunek kraju. Na podstawie badań FutureBrand Country Brand Index Francja znalazła się na dziewiątym miejscu wśród 113 ocenianych krajów. Specjaliści są przekonani, że Francja posiada ponadczasowy czar. To, że ludzie tu zawsze chętnie wracają, powoduje, że kraj staje korzystnym miejscem do nabycia nieruchomości.

Dodatkowo Francja w już wspomnianym badaniu znalazła się na 13. miejscu w ocenie krajów na podstawie tego, czy respondenci chcieliby w nim żyć. Na medalowym miejscu kraj koguta galijskiego znalazł się w kategorii gastronomii i atrakcji.

Według szacunków dzięki takiej ocenie Francja jest na dobrej drodze do zdrowego rynku nieruchomości. Konieczne jest, aby zarówno właściciele nieruchomości, jak też agenci nieruchomości nie wykazywali przesadnych oczekiwań, a żądali za nieruchomości kwoty mieszczące się w realnych przedziałach cenowych.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: