Nieruchomości w Marbelli są na drugim miejscu najdroższych w Hiszpanii

Już od dawna wiadomo, że nieruchomości w Marbelli są jednymi z najdroższych i najekskluzywniejszych. Najnowsze badania potwierdziły, że ten popularny kurort plasuje się na drugim miejscu najdroższych nieruchomości w całej Hiszpanii.

Dokładnie chodzi o rejon Santa Margarita, czyli kilkukilometrowy pas rozciągający się między Marbellą a Puerto Banus. Znajduje się tu wiele ekskluzywnych willi i luksusowych rezydencji z przystaniami dla jachtów i mniejszymi portami.

W rankingu najdroższych miejsc w Hiszpanii, Marbella zajmuje drugie miejsce (zaraz za Cala Marmacen na Majorce) i tym samym wyprzedza nawet najdroższe dzielnice Madrytu i Barcelony. W europejskim rankingu Marbella plasuje się na trzynastym miejscu. Za metr kwadratowy tutaj trzeba zapłacić około 20 000 EUR.

Porównując z innymi najdroższymi lokalizacjami w Europie, Marbellę można uznać za stosunkowo „tanią”. Za przykład mogą posłużyć budynki sprzedawane na Sardynii – Bahia de Romazzino (300 000 €/m2), Avenue d’Ostende w Monako (100 000 €/m2) oraz londyńska dzielnica Knightsbridge (93 000 €/m2).

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: