Lokalizacje zakupu nieruchomości we Włoszech

Toskania

Toskania jest wyjątkową destynacją dla miłośników tradycyjnych miasteczek włoskich w stylu rustykalnym, wspaniałej gastronomii, win toskańskich i bogatej historii. Mimo swojej popularności Toskania stale zachowuje swój pierwotny charakter i genius loci. W Toskanii jest ograniczone nowe budownictwo, co razem z ekskluzywnością miejsca jest jednym z powodów, dlaczego tutejsze nieruchomości są stosunkowo drogie. Nawet tu obowiązuje ogólne twierdzenie, że im bliżej morza, tym nieruchomości są droższe.

Bezpośrednio nad morzem znajdują się popularne nadmorskie letniska, np. Forte dei Marmi, Marina di Pietrasanta, Monte Argentario i inne. Ceny apartamentów wahają się tu od około 300.000 EUR, a mniejszych domów od około 600.000 EUR.

Sardynia

Sardynia jest jednym z najbardziej ulubionych obszarów dla inwestujących w nieruchomości rekreacyjne. Chociaż Sardynia jest względnie małą wyspą, jest tu stosunkowo szeroka oferta nieruchomości w różnych obszarach, które wyraźnie różnią się od siebie. W północno-wschodnim obszarze wyspy znajdują się popularne i ekskluzywne letniska jak Porto Cervo, Porto Rotondo, pole golfowe Pevero Golf Club, Golfo Aaranci i inne. W ofercie są ekskluzywne wille w cenie od około 1 mil EUR. Zaletą jest bliska odległość od lotniska międzynarodowego w Olbii.

W północnej części wyspy również znajdziemy piękne miejsca – Palau, Baia Santa Reparata, Santa Theresa Gallura, La Maddalena i inne - a nieruchomości są średnio o nieco tańsze niż na północo-wschodzie. Jeżeli pójdziemy dalej wzdłuż wybrzeża na zachód, dojdziemy aż do Costa Paradiso. Ten obszar jest znowu o nieco tańszy, a apartamenciki można tu kupić już od około 120.000 EUR. Firma Rellox jednak oferuje nieruchomości na całej wyspie, wraz z wybrzeżem południowym.

Liguria

Włoska Riwiera Liguryjska sąsiaduje z bardziej znaną Riwierą Francuską. Centrum Ligurii jest letnisko nadmorskie Bordighera i San Remo. Zwłaszcza Bordighera jest idealnym miejscem na letni pobyt nad morzem. Piękne historyczne centrum z promenadą wzdłuż wybrzeża, śródziemnomorska flora i ogródki przed restauracjami i kawiarniami… Ze względu na strome wybrzeże, wiele domów i apartamentów w tym obszarze ma widok na morze. Chętnie przygotujemy dla Państwa odpowiednie oferty nieruchomości w Ligurii.

Obszar północnych jezior

Jednym z najbardziej ulubionych obszarów we Włoszech na rekreację jest region w północnej części Włoch nad jeziorami Lago di Garda, Lago di Como lub Lago Maggiore. Wspaniała przyroda z podzwrotnikową florą, akweny wodne jezior i górskie masywy, które opadają do jezior – to jest magiczny czar miejsca, które przyciąga w lecie i w zimie.  Rellox w obszarze jezior włoskich oferuje nieruchomości na sprzedaż – apartamenty, domki szeregowe i wolno stojące domy oraz ekskluzywne wille.

Wybrzeże Adriatyku

Region na wschodnim wybrzeżu Włoch przyciąga szczególnie do swoich letnisk nadmorskich jak Lignano lub Ravenna. Ceny mniejszych apartamentów zaczynają się od około 150.000 – 200.000 EUR.

Południowe Włochy

Dla kompletności oferty w bazie danych nieruchomości firmy Rellox znajdziemy także nieruchomości w południowych Włoszech – zwłaszcza w Kalabrii. Ceny nieruchomości są tu w porównaniu z północnymi Włochami bardzo przyjazne.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: