Chorwacja wita turystów z otwartymi ramionami

Chorwacja, od dawna jedna z najpopularniejszych letnich destynacji Polaków, oficjalnie rozpoczęła sezon turystyczny i oferuje przyjazne warunki wjazdu do kraju. Dołączyła do kilku innych krajów, które pozwalają Polakom przyjechać bez większych ograniczeń 22 dni po pierwszej dawce szczepionki.

Jednocześnie nadal kładzie się nacisk na bezpieczeństwo gości. Dlatego hotele zapewniają częstą dezynfekcję pokoi i klimatyzacji, zamiast bankietów samoobsługowych są bankiety z obsługą, dla gości przygotowywane są pakiety higieniczne z maseczką, dezynfekcją lub rękawiczkami, a większe hotele posiadają wydzieloną część dla ludzi z Covid-19. Ze względu na znaczenie turystyki dla Chorwacji, od kwietnia pracownicy turystyczni są szczepieni priorytetowo.

Jeśli jeszcze nie jesteś po szczepieniu, poproszą cię o pokazanie ujemnego wyniku testu RT-PCR nie starszego niż 72 godziny od czasu badania lub szybkiego testu antygenowego nie starszego niż 48 godzin wydanego przez placówkę medyczną lub akredytowane laboratorium i podpisanego przez lekarza. Możesz również udowodnić zaświadczeniem lekarskim w języku angielskim, że miałeś COVID-19 w ciągu ostatnich 180 dni. Warunki te nie dotyczą dzieci poniżej 12 roku życia podróżujących z rodzicami/opiekunami spełniającymi powyższe wymagania. Aktualne informacje dostępne są na stronie Ambasady Republiki Polskiej w Zagrzebiu lub na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W celu usprawnienia ruchu i skrócenia czasu oczekiwania na przejściach granicznych warto przed podróżą wypełnić formularz, który jest również dostępny w języku polskim. Po wypełnieniu formularza otrzymasz potwierdzenie i wszystkie niezbędne informacje dotyczące pobytu w Chorwacji.

Czy Chorwacja jest dla Ciebie sprawą sercową i chcesz tu kupić swój drugi dom nad morzem? Chętnie zapoznamy Cię z aktualną ofertą nieruchomości na wybrzeżu Adriatyku i przeprowadzimy cię przez cały proces zakupu. Zapraszamy do kontaktu.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: