Nieruchomości w Austrii: latem na golf, w zimie na nartostradę

Jeżeli masz zamiar kupić nieruchomość za granicą z całorocznym użytkowaniem, idealną destynacją może być Austria. Już dawno nie oferuje się tu możliwości tylko dla miłośników zabaw zimowych. Coraz więcej ciekawych możliwości również w lecie. Latem do Austrii jeździ się ze względu na turystykę wysokogórską, cyklistykę lub rafting, rozszerza się także oferta dla miłośników golfa.

Pola golfowe w Austrii

Podobnie jak u nas golf przeżywa tu ogromny boom, budują się tu stale nowe pola, a świadczone usługi są w rezultacie na bardzo wysokim poziomie. Przyciągają także tutejsze ceny. W porównaniu z naszymi są na podobnym poziomie, w niektórych przypadkach nawet niższe. Nieporównywalna jest ale jakość oferowanych usług i poziom zaplecza. I zwykłe pola osiągają jakość naszych najlepszych resortów golfowych. Te austriackie dodatkowo naszych gości dzięki ich opinii witają z otwartymi rękami.

Do wyboru jest tu około 140 pól. Do niektórych opłaci się przyjechać nawet na jeden dzień, ze względu na niektóre opłaci się pobyć w nich kilka dni. Do najwyżej ocenianych należy między innymi Golf Club Zell am See Kaprun lub Wilder Kaiser-Ellmau niedaleko Kitzbühelu. Do austriackiej TOP 10 należy także dolno-austriacki Adamstal Golf Club i Golf Club Fontana lub tyrolski Golf Club Seefeld-Wildmoos.

W Austrii jednak trochę niespodziewanie golf nigdy nie przyjął się na pełno. Zarejestrowanych jest tu sto tysięcy zawodników. Powodem, dlaczego nigdy nie doszło do masywnego rozszerzenia, może być ograniczony sezon. Można grać jedynie w miesiącach letnich, sezon trwa od maja do października.

Budowa pól golfowych, zwłaszcza przy centrach narciarskich, jest sprawą ostatnich kilku lat. Do roku 1950 w Austrii znajdowało się jedyne pole dziewięcio-dołkowe. Resorty narciarskie jednak nie chciały być eksploatowane tylko w zimie, ale przez cały rok. Jednym z rozwiązań był właśnie golf, który stopniowo zaczął się rozwijać i już w połowie 1990 roku Austria zorganizowała Austrian Open.

Nieruchomości przy austriackich polach golfowych

Jeżeli przyciąga Państwa połączenie narciarstwa w zimie i golfa latem, zakup apartamentów w Austrii może okazać się idealny. Jeżeli znudzi się wam golf w lecie, można poświęcić się wielu innym działaniom. Resorty są wyposażone wellness, mają wspaniałą panoramę, a świeże górskie powietrze dodatkowo zachęca do spacerów po okolicy.

Austria należy do najbardziej poszukiwanych krajów przez turystów z zagranicy. Na spędzenie urlopu w tym alpejskim kraju wpływy kilka czynników. Oprócz względnie łatwej dostępności jest tu bogata oferta sportowa i najwyższej klasy serwis. Poza wysokiej jakości zakwaterowaniem mamy możliwość wyboru także z szerokiej skali zabaw towarzyszących. Można korzystać z licznych rodzajów usług wellness, odwiedzić liczne przytulne bary i restauracje, które oferują również lokalne specjalności kulinarne.

Ze względu na powyższe w ostatnich latach coraz więcej naszych obywateli w tym kraju zakupi własną nieruchomości. Zakup mniejszego apartamentu w ośrodku narciarskim już nie musi być tak bardzo niedostępny, jakby się mogło wydawać. Na przykład mały urządzony apartament w Kaprun/Zell am See można nabyć już w cenie około od 60 tysięcy eur. Nieruchomości nadają się do całorocznego użytku, można je także wynajmować, dzięki czemu można osiągnąć ciekawy przychód. Obywatele UE mają podczas zakupu austriackich nieruchomości podobną pozycję jak miejscowi obywatele i na drodze do zakupu nie stoją żadne przeszkody administracyjne.

Zaciekawiły Państwa informacje dot. zakupu nieruchomości w Austrii? Więcej szczegółów o możliwościach zakupu nieruchomości w innych krajach alpejskich, w Szwajcarii, Włoszech lub Francji. Więcej informacji znajdziesz na www.rellox.pl.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: