Rośnie zainteresowanie nieruchomościami w Alpach francuskich

W sezonie zimowym 2012/1013 w Alpach francuskich odnotowano największe opady śniegu za kilka ostatnich lat. Miało to wpływ na dużą liczbę turystów przybywających do tego regionu, a co za tym idzie, na wzrost atrakcyjności inwestycyjnych.

Eksperci przewidują powolny wzrost cen nieruchomości, ponieważ popyt znacznie przewyższa podaż. W samym zeszłym roku sprzedaż nieruchomości wzrosła o jedną trzecią. Nabywcy zainteresowani są różnego rodzaju nieruchomościami – od małych mieszkań rekreacyjnych, po luksusowe chaty górskie w alpejskim stylu. Najpopularniejsze są jednak apartamenty położone bezpośrednio przy stokach narciarskich.

Śledząc na bieżąco trendy i ofertę biur nieruchomości, można jeszcze trafić na obiekty mieszkalne, których cena jest stosunkowo niska. Mając odrobinę szczęścia, uda się Państwu nabyć atrakcyjnie położoną nieruchomość za złomek jej pierwotnej wartości.

W przypadku niektórych nieruchomości, można skorzystać z usług specjalistycznej firmy zajmującej się sprawami administracyjnymi oraz wynajmem. Jest to o tyle korzystne i wygodne dla właściciela, że nie musi starać się o żadne sprawy związane z obiektem. Wystarczy, że wybierze okres (zazwyczaj kilka tygodni), w którym chce korzystać z nieruchomości, a resztą zajmie się specjalna agentura. Decydując się na ten rodzaj nieruchomości, jest się zwolnionym z konieczności płacenia podatku VAT od kwoty nabycia.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: