Rynek nieruchomości we Włoszech będzie wzrostowy także w 2012 roku

Maklerzy nieruchomości nie oczekują w pierwszej połowie tego roku wyraźnego spadku zainteresowania nieruchomościami we Włoszech. Na podstawie szacunków większe zainteresowanie, które maklerzy odnotowali już w ostatnim kwartale 2011 roku, będzie kontynuowane również w tym roku. Popyt pod koniec 2011 roku był najwyższy w ciągu ostatnich czterech lat.

Zainteresowani własną nieruchomością nie pochodzili tylko z Włoch, pojawili się nabywcy także z Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwajcarii, Rosji i innych krajów. Według najnowszych danych 80% domów we Włoszech jest w rękach prywatnych właścicieli. Przyczyniają się do tego także ograniczenia obniżające zyski wynajmujących.

Pozostaje jednak pytanie, na jakim poziomie będą kształtowały się ceny nieruchomości. Według danych think-tanku Nomisma ceny nieruchomości we Włoszech spadły w ciągu jednego roku do czerwca 2011 o 0,7 %. Specjaliści jednak nie są zgodni, co do tego, czy spadek cen będzie postępował nadal, czy też należy przygotować się na tendencję wzrostową.

Wśród kupujących w ostatnim czasie w sposób jednoznaczny zwyciężają nieruchomości w pobliżu jezior Como i Maggiore, popyt na te nieruchomości wzrasta. Ludzie doceniają okolice jezior, które przedstawiają idealne miejsce na urlop. Zaletą jest również doskonałe połączenie z Mediolanem, gdzie znajduje się lotnisko międzynarodowe.

Proszę obejrzeć ofertę nieruchomości w pobliżu jezior włoskich.

Argumentem, dla nabycia nieruchomości właśnie w tej lokalizacji, jest także prognoza stabilnej ceny nieruchomości. Niepewność w eurostrefie może przenieść się w przyszłości również na rynek nieruchomości we Włoszech. Według maklerów nieruchomości w podobnych obszarach są pożądane na każdych warunkach, a wpływ na ich wartość jest więc minimalny.

Na podstawie magazynu Country Life kolejnym podobnie stabilnym obszarem dla inwestycji jest Toskania.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo: